2013-11-14 11:53:03

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi"

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
Ogłasza nabór
wniosków o przyznanie pomocy na operacje
z zakresu „Odnowa i rozwój wsi”
w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych za pośrednictwem
Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej
działającej na terenie gmin:
Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:
od 29.11.2013 r. do 13.12.2013 r.

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ul. Rakowska 5, 26-025 Łagów w godz. 7.30 – 15.30.

Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.

Formularz wniosku dostępny jest na stronach internetowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl, Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach www.prow.sbrr.pl i Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej www.lgd-srws.pl.

Kryteria wyboru operacji oraz wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru wniosków z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” są udostępnione na stronie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej oraz do wglądu w siedzibie biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, ul. Rakowska 5 w Łagowie w godz. 7.30 – 15.30

Wysokość dostępnych środków na operacje z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” w 2013 roku wynosi 1 516 884,47 zł (słownie zł: jeden milion pięćset szesnaście tys. osiemset osiemdziesiąt cztery i 47/100).

Minimalne wymagania, których spełnienie jest niezbędne do wyboru projektu przez LGD Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej udostępnione są na stronie Internetowej www.lgd-srws.pl oraz do wglądu w siedzibie biura.

Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w biurze Lokalnej Grupy Działania oraz pod numerem tel. (041) 30 74 938.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ogłasza nabór wniosków z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” z następujących typów projektów:
1. budowy, remontu lub przebudowy infrastruktury związanej z rozwojem funkcji turystycznych,
2. budowy, przebudowy lub remontu infrastruktury turystycznej,
3. zakup i odnawianie obiektów charakterystycznych dla regionu lub tradycji budownictwa wiejskiego i ich adaptacja na cele publiczne,
4. budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia budynków pełniących funkcje rekreacyjne, sportowe i społeczno-kulturalne, w tym świetlic i domów kultury, z wyłączeniem tradycyjnych zawodów.