2013-11-30 10:24:26

Ogłoszenie o naborze wniosków z zakresu "Małe projekty"

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Ogłasza nabór

wniosków o przyznanie pomocy na operacje
z zakresu „Małe projekty”

w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wdrażanych za pośrednictwem

Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej

działającej na terenie gmin:

Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:

od 13.12.2013 r. do 10.01.2014 r.

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ul. Rakowska 5, 26-025 Łagów w godz. 7.30 – 15.30.

Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu
wraz z wymaganymi załącznikami.

Formularz wniosku dostępny jest na stronach internetowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl, Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach www.prow.sbrr.pl i Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej www.lgd-srws.pl.

Kryteria wyboru operacji oraz wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru wniosków z zakresu „Małe projekty” są udostępnione na stronie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej oraz do wglądu w siedzibie biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, ul. Rakowska 5 w Łagowie
w godz. 7.30 – 15.30

Wysokość dostępnych środków na operacje z zakresu „Małe projekty” w 2013 roku wynosi 738 030,94 zł (słownie zł: siedemset trzydzieści osiem tys. trzydzieści i 94/100).

Ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej dofinansowanie otrzymują tylko te operacje, które w ocenie według lokalnych kryteriów wyboru otrzymują ze wszystkich kryteriów co najmniej 40% sumy punktów możliwych do otrzymania ze wszystkich kryteriów poza kryterium „Wpływ realizacji operacji na osiągnięcie wskaźników produktu Lokalnej Strategii Rozwoju”.

Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w biurze Lokalnej Grupy Działania oraz pod numerem  tel. (041) 30 74 938.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ogłasza nabór wniosków z zakresu „Małe projekty” z następujących typów projektów:

Przedsięwzięcie I Krajobraz wsi świętokrzyskiej:

1. budowy, odbudowy, przebudowy, remontu połączonego z modernizacją, zagospodarowanie lub oznakowanie obiektów małej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej m.in. szlaków turystycznych, punktów widokowych, miejsc wypoczynkowych i biwakowych, tras narciarstwa biegowego i zjazdowego, tras rowerowych, szlaków konnych, ścieżek  spacerowych i dydaktycznych,
  2. promowania, zachowania, odtworzenia, zabezpieczenia lub oznakowania cennego lokalnego dziedzictwa przyrodniczego i krajobrazowego, w szczególności obszarów objętych poszczególnymi formami ochrony przyrody, w tym obszarów Natura 2000.

Przedsięwzięcie II Zabytki wsi świętokrzyskiej:

1. przygotowania i wydania folderów oraz innych publikacji informacyjnych i promocyjnych dotyczących obszaru LSR,
  2. przygotowania lub zmodernizowanie stron Internetowych promujących region, związanych tematycznie z ofertą turystyczną obszaru objetego LSR.

Przedsięwzięcie III Wieś świętokrzyska tętniąca życiem społeczno kulturalnym:

1. organizacji szkoleń i innych przedsięwzięć edukacyjnych i warsztatowych służących podniesieniu aktywności społecznej mieszkańców,
  2. organizacji imprez kulturalnych, promocyjnych, rekreacyjnych lub sportowych związanych z promocją walorów LSR.

Przedsięwzięcie IV Wieś świętokrzyska aktywna gospodarczo:

1. organizacji szkoleń i innych przedsięwzięć edukacyjnych i warsztatowych służących podniesieniu aktywności gospodarczej mieszkańców.
  2. inicjowania powstawania, przetwarzania lub wprowadzenia na rynek produktów i usług bazujących na lokalnych zasobach,  tradycyjnych sektorach gospodarki lub lokalnym dziedzictwie, w tym kulturowym, historycznym i przyrodniczym zwanych dalej "produktami lub usługami lokalnymi", albo podnoszenie jakości takich produktów lub usług przez:
  • udział w targach i konkursach produktów lub usług lokalnych,
  • promocję produktów lub usług lokalnych,
  • uzyskanie certyfikatów i uczestnictwo w systemie jakości,
  • budowę, adaptację lub wyposażenie niemieszkalnych obiektów budowlanych wykorzystywanych do tradycyjnego wyrobu produktów lokalnych,
  • badanie rynku produktów lub usług lokalnych,
  1. wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w celu poprawienia warunków prowadzenia działalności gospodarczej, w tym polegającej na wynajmie pokoi w gospodarstwie rolnym, z wyłączeniem działalności rolniczej.

Przedsięwzięcie V Kraina Sacrum i Profanum

1. wyposażenie obiektów pełniących funkcje turystyczne i rekreacyjne z wyłączeniem hoteli, moteli, pensjonatów oraz bazy gastronomicznej.