2012-07-10 08:21:50

Ogłoszenie o naborze w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
Ogłasza nabór
wniosków o przyznanie pomocy na operacje
z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” w ramach działania
„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
z udziałem środków
Europejskiego Funduszu Rolnego
na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
wdrażanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania
Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej
działającej na terenie gmin:
Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów.
Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:
od 11.07.2012 r. do 01.08.2012 r.

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ul. Rakowska 5, 26-025 Łagów w godz. 7.30 – 15.30.

Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.

Formularz wniosku dostępny jest na stronach internetowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl, Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach www.prow.sbrr.pl i Lokalnej Grupy Działania - Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej www.lgd-srws.pl.

Kryteria wyboru operacji oraz wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru wniosków z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” są udostępnione na stronie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej oraz do wglądu w siedzibie biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, ul. Rakowska 5 w Łagowie w godz. 7.30 – 15.30

Wysokość dostępnych środków na operacje z zakresu „Odnowa i rozwój wsi” w 2012 roku wynosi 3 068 221,20 zł (słownie zł: trzy mln. sześćdziesiąt osiem tys. dwieście dwadzieścia jeden i 20/100).

Ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej dofinansowanie otrzymują tylko te operacje, które w ocenie według lokalnych kryteriów wyboru otrzymują ze wszystkich kryteriów co najmniej 40% sumy punktów możliwych do otrzymania ze wszystkich kryteriów poza kryterium „Wpływ realizacji operacji na osiągnięcie wskaźników produktu Lokalnej Strategii Rozwoju”.

Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w biurze Lokalnej Grupy Działania oraz pod numerem tel. (041) 30 74 938.