2010-03-08 15:53:28

Posiedzenie Grupy Tematycznej ds. podejścia Leader

W dniu 4 marca 2010 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się posiedzenie Grupy Tematycznej ds. podejścia Leader powołanej przy Grupie Roboczej ds. Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W posiedzeniu brał udział reprezentant Lokalnych Grup Działania z Województwa Świętokrzyskiego – Piotr Sadłocha Dyrektor biura Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Program posiedzenia obejmował m.in. omówienie:
• informacji z kontroli Europejskiego Trybunału Obrachunkowego,
• zagrożeń we wdrażaniu LSR w kontekście procedury oceny wniosków oraz zmian rozporządzenia dot. Wdrażania lokalnych strategii rozwoju,
• propozycji dot. tematów szkoleniowych,
• projektu nowelizacji rozporządzenia dot. Wdrażania lokalnych strategii rozwoju,
• projektu nowelizacji rozporządzenia dot. Funkcjonowania lokalnej grupy działania nabywania umiejętności i aktywizacji.