2010-06-08 14:41:05

Pieniądze dla rolników na własną firmę

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne na temat "Możliwości pozyskania środków na własną firmę dla rolników i domowników rolnika", które odbędą się w dniach:

• 17 czerwca 2010 r. o godzinie 13:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowej Słupi ul. Rynek 15;
  • 23 czerwca 2010 r. o godzinie 13:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Waśniowie, ul. Rynek 24.

Spotkania poświecone będą przedstawieniu informacji na temat działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, którego celem jest wsparcie rolników, domowników i małżonków rolników w zakładaniu własnych firm. Pomoc dla jednego beneficjenta może wynieść nawet 100 tys. zł i udzielana jest na zasadzie zwrotu 50% kosztów poniesionych kosztów inwestycji.

Dofinansowanie na otworzenie własnej firmy mogą otrzymać osoby fizyczne:

• ubezpieczone w KRUS co najmniej przez 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o pomoc;

• pochodzące z gospodarstwa rolnego, któremu przyznano w ubiegłym roku płatności do gruntów rolnych.