2010-06-28 10:20:34

Spotkania informacyjne w Nowej Słupi i w Waśniowie

W dniach 17 i 23 czerwca 2010 r. w Urzędzie Gminy w Nowej Słupi i w Waśniowie odbyły się spotkania informacyjne nt. działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, którego celem jest wsparcie rolników, domowników i małżonków rolników w zakładaniu własnych firm. Pomoc dla jednego beneficjenta może wynieść nawet 100 tys. zł i udzielana jest na zasadzie zwrotu 50% kosztów – poniesionych kosztów inwestycji. Piotr Sadłocha - Dyrektor biura Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej informował zebranych, że trwa nabór fiszek projektowych dla tego właśnie działania. Zebrane fiszki pozwolą nam określić rzeczywiste zapotrzebowanie rolników na dofinansowanie. Ponadto pozwolą przygotować zakres świadczonych usług doradczych, spotkań informacyjnych i szkoleń. Wszystkich rolników zainteresowanych otrzymaniem wsparcia na uruchomienie własnej działalności gospodarczej zachęcamy do składania fiszek projektowych i osobistego kontaktu z Doradcą lokalnym - Sławomirem Miechowiczem. Wypełnione komputerowo fiszki projektowe należy składać osobiście lub pocztą do 30.07.2010 r.