2010-12-30 11:16:25

Spotkanie wigilijne członków Stowarzyszenia.

17 grudnia br. w restauracji „Oczko” w Krynkach w gminie Brody odbyło się spotkanie wigilijne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Na spotkanie to zostali zaproszeni m.in.: członkowie, władze Stowarzyszenia oraz przedstawiciele i władze gmin należących do naszej lokalnej grupy działania. Prezes Stowarzyszenia Zdzisław Zwoliński przywitał i jednocześnie złożył życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim przybyłym po czym oddał głos Wójtowi Gminy Brody Andrzejowi Przygoda. Uczestników spotkania opłatkowego w nastrój zbliżających się świąt wprowadził ks. Leszek Leszczyński, który odczytał fragment ewangelii nawiązujący do narodzin Chrystusa. Po wspólnej modlitwie i życzeniach świątecznych przybyli na wieczerzę zasiedli do zastawionego stołu, aby choć przez chwilę poczuć się jak rodzina. Świąteczną atmosferę spotkania podkreślił występ w wykonaniu zespołu „Jarzębinka” z gminy Brody, wspólne śpiewanie kolęd, oraz tradycyjne łamanie się opłatkiem. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.