2013-04-18 14:13:41

Wyjaśnienia dotyczące postępowania nr 130408/MPW/POKL5.4.2/01

W związku z obecnie prowadzonym Zapytaniem ofertowym nr 130408/MPW/POKL5.4.2/01 dotyczącym przeprowadzenia szkoleń z zakresu dwóch cyklów: Ekspert Zarządzania Strategicznego oraz Ekspert Marketingu Regionalnego, usługi współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wsparcie sieci lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego”, Priorytet V, Działania 5.2, Poddziałanie 5.4.3 POKL, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej udziela odpowiedzi na napływające pytania:
1. Czy oceniając doświadczenie ujęte w ofercie, Zamawiający będzie oceniał doświadczenie:
• Podmiotu lub podmiotów, które zgłaszają ofertę,
• Czy doświadczenie wszystkich prowadzących poszczególne szkolenia,
• Czy też zarówno doświadczenie podmiotów i osób.

Odpowiedź:
Przy ocenie doświadczenia ujętego w ofercie Zamawiający będzie oceniał doświadczenie Wykonawcy.
W celu realizacji zamówienia Zamawiający dopuszcza możliwość utworzenia konsorcjum, potwierdzone odpowiednimi dokumentami, np. umową konsorcjum. Wówczas Zamawiający będzie oceniał doświadczenie Lidera, jak również partnera/partnerów konsorcjum.
Zamawiający przy ocenie oferty nie będzie brał pod uwagę doświadczenia poszczególnych osób prowadzących szkolenia, przy czym Wykonawca musi spełniać warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia. Na potwierdzenie Wykonawca musi przedłożyć m.in. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami nt. ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Zamawiającemu zależy przede wszystkim na informacji dotyczącej jakie Wykonawca posiada doświadczenie odpowiadające swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia.

2. Czy Wykonawca wyceniając koszt realizacji cyklów szkoleniowych ma poza kosztem prowadzenia warsztatów, wycenić także:
• Sale szkoleniowe,
• Noclegi,
• Wyżywienie,
• Druk materiałów szkoleniowych?

Odpowiedź:
Zgodnie  pkt. 1.3 Zapytania ofertowego przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na przeprowadzenie szkoleń z zakresu dwóch cyklów: Ekspert Zarzadzania Strategicznego oraz Ekspert Marketingu Regionalnego.
Wykonawca przy wycenie kosztu usługi bierze pod uwagę tylko koszt związany z przeprowadzeniem warsztatów oraz przygotowaniem w wersji elektronicznej materiałów dydaktycznych ( pkt. 3.3 Zapytania ofertowego).
Realizacje usługi hotelarsko – gastronomicznej oraz przygotowanie materiałów szkoleniowych w wersji papierowej Zamawiający wykona osobiście.