2012-04-24 14:15:24

Wyjaśnienia dotyczące postępowania 120410/PS/03

1. Czy można złożyć ofertę w konsorcjum?

Zamawiający dopuszczają możliwość złożenia oferty przez konsorcjum dwóch lub większej liczby firm. W przypadku oferty przygotowanej przez konsorcjum Zamawiający wymagają aby do oferty dołączone zostało pełnomocnictwa dla podmiotu, który reprezentował będzie całe konsorcjum. W przypadku złożenia oferty przez konsorcjum w ocenie oferty brane pod uwagę będzie doświadczenie wszystkich tworzących je podmiotów. Jeżeli w złożonej ofercie przygotowanej przez konsorcjum lub pojedynczego oferenta w wykazie zrealizowanych usług wymienione zostaną dwa lub więcej zrealizowane zlecenia, z których żadne z osobna  nie będzie odpowiadać swym rodzajem przedmiotowi zamówienia zgodnie z pkt. IV.1 zaproszenia do składania ofert, ale rozpatrując je łącznie spełnią ww. warunek, to Zamawiący potraktują te zamówienia jako jedną usługę.

2. Czy szkolenia questingowe odbywać się będą w wojewóztwie świętokrzyskim?

Szkolenia questingowe odbywać się będą w gminach objętych Szlakiem Przygody (województwo świętokrzyskie).

3. W jakim okresie powinny być realizowane poszczególne zadania kampanii promocyjnej?

Rozpoczęcie kampani promocyjnej planujemy na kwiecień 2013 r. Stąd część zadań przewidzianych w ramach niniejszego postępowania (tj. uruchomiona strona www, wdrożony questing, oraz zadania od 7 do 12) powinna być gotowa na dzień 31 marca 2013 r. W załączonym poniżej pliku zamieszczony został harmonogram realizacji projektu współpracy Szlak Przygody, w którym przedstawiamy terminy realizacji poszczególnych zadań jak również zależności pomiędzy nimi.

4. Czy szkolenie questingowe będzie realizowane w wojewodztwie świętokrzyskim?

Tak. Szkolenia będą prowadzone na obszarze poszczególnych lokalnych grup działania tworzacych partnerstwo.

5. Czy w ramach Zadania 1 tłumaczone na język angielski ma być tylko menu strony, czy wszystkie artykóły wprowadzone na stronę?

W ramach zamówienia na język angielski mają być tłumaczone wszystkie artykóły. Wersja angielska strony internetowej ma być pełnowartościowa pod względem funkcjonaalnym jak i merytorycznym.

6. Proszę o sprecyzowanie nakładu ulotek, mapek questingowych.

W ramach zadania 6 ma zostać wdrożonych sześć ścieżek questingowych. Dla każdej ze ścieżek ma zostać wydrukowanych 3000 szt. mapek.

7. W zadaniu 7 folder podzielono na okładkę i stronę środkową, skąd taki podział?

W ramach tego zadania zamawiajacy przewidują wydanie folderu w formacie A3, w którym stroną środkową będzie mapa Szlaku Przygody, a druga strona nazwana okładką zawierać będzie opisy poszczególnych krain. Całośc ma być składana do formatu DL.

8. W zadaniu 8 przewidziano 2 strony folderu w formacie A4 składanym do DL. Dla tego sposbu składania własciwe jest 6 stron. Skąd zadana liczba 2.

W zapytaniu popełniono czeski błąd. Właściwe jest 6.

9. Co powinno zostać ujęte w zakresie wsparcia przygotowania konferencji prasowej na targach turystycznych.

Zamawiający przewidują rozpoczęcie kampani promocyjnej od udziału w przyszłorocznych wiosennych targach turystycznych. Za przygotowanie i obsługę stoisk odpowiadać będą zamawiający. Po stronie wykonawcy będzie zorganizowanie i przeprowadzenie konferencji prasowej, czyli co najmniej: przygotowanie i wysłanie zaproszeń do dziennikarzy, przygotowanie materiałów prasowych i prezentacji na konferencję, przygotowanie poczęstunku, rozesłanie informacji po konferencji. Zamwiający ponadto wymagają aby wykonawca zapewnił obecność dziennikarzy z co najmniej mediów branżowych.