2011-02-01 15:04:35

Stowarzyszenie na targach turystycznych w Warszawie

W dniach 21 – 23 stycznia 2011 r. w Warszawie, odbyły się międzynarodowe targi turystyczne, International Travel Market Warsaw. Wśród międzynarodowych wystawców Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej prezentowało walory turystyczne zrzeszonych gmin: Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów, Waśniów jak również Regionu Świętokrzyskiego. Na stoisku znajdowały się foldery i ulotki przedstawiające piękno atrakcyjnych miejsc regionu, bazę noclegową, a także wizytówki gospodarstw agroturystycznych z poszczególnych gmin. Głównym organizatorem stoiska było Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej reprezentowane na targach przez Ewę Skuzę. Gminę Brody reprezentowała Wiesława Wójcik, która przygotowała dla zwiedzających poczęstunek w postaci swojskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Edyta Gadowska reprezentująca gminę Nowa Słupia dla zwiedzających przygotowała ciasteczka własnego wypieku, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Teresa Sobczak reprezentowała gminę Pawłów i eksponowała własne wyroby szydełkowe i chodniki robione na krosnach. Stoisko było bardzo oblegane przez zwiedzających, którzy najczęściej pytali o miejsca do zwiedzenia a także o bazę noclegową. Odwiedzający z sentymentem opowiadali o miejscach sobie z znanych czy to z dzieciństwa, czy ze szkolnych wycieczek, wędrówek. Zaciekawieni naszym regionem byli również obcokrajowcy. Naszymi walorami turystycznymi interesował się także dziennikarz programu Discovery – Robert Krajewski. Prowadzone były również rozmowy o możliwości współpracy z przedstawicielami firm turystycznych.