2011-03-18 12:11:03

Wysoka lokata wniosku Stowarzyszenia

Wniosek Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej pt. "Wsparcie sieci lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego" znalazł się na 17 miejscu listy rankingowej wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w ramach konkursu nr DWF_5.4.2_6 pt. "Tworzenie i wspieranie porozumień (sieci) organizacji pozarządowych o charakterze terytorialnym i branżowym" przeprowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Departament Wdrażania Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w ramach przeprowadzonego konkursu poddano ocenie merytorycznej łącznie 193 wnioski, 163 wnioski odrzucono w tym 35 nie spełniło standardu minimum, pozostałe 128 nie uzyskało wystarczającej liczby punktów ogółem bądź nie uzyskało minimum 60% punktów w poszczególnych punktach oceny merytorycznej, natomiast 29 przeszło pozytywnie oceną merytoryczną. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podjęło negocjacje z 19 Projektodawcami, którzy zdobyli największą liczbę punktów w tym ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie porozumienia Lokalnych Grup Działania województwa świętokrzyskiego oraz ich potencjału.

Cel główny zostanie zrealizowany poprzez realizację celi szczegółowych:

• usprawnienie przepływu informacji pomiędzy LGD,
  • integrację środowiska LGD,
  • wypracowanie standardu działania Rad LGD poprzez stworzenie i wdrożenie elektronicznego systemu informacji i oceny (e-LGD),
  • wzmocnienie zasobów ludzkich LGD wchodzących w skład porozumienia w zakresie metod oraz technik: marketingu, promocji, opracowania strategii, dialogu obywatelskiego i współpracy z administracją publiczną,
  • promocję porozumienia wśród pozostałych LGD z województwa świętokrzyskiego.

W projekcje przewidziano szereg działań, służących osiągnięciu powyższych celów m.in.:

• Zorganizowanie konferencji nt. roli partnerstwa Lokalnych Grup Działania w ich efektywnym funkcjonowaniu oraz możliwości wywierania wpływu przez LGD na tworzenie prawa dotyczącego ich funkcjonowania".
  • Prowadzenie sekretariatu porozumienia, którego zadaniem będzie zdobywanie i przekazywanie wiedzy i informacji przydatnych w działalności LGD,
  • opracowanie modelowego rozwiązania informatycznego usprawniającego przeprowadzanie oceny wniosków przez Rady Programowe LGD,
  • Organizacja spotkań sieciujących LGD wchodzące w skład Partnerstwa,
  • Przeprowadzenie 3 edycji szkoleń z zakresu: "Ekspert Zarządzania Strategicznego" oraz "Ekspert Marketingu Regionalnego"