2011-04-21 10:34:15

Konkurs dla przedsiębiorczych

Startuje konkurs „Studiuję, pracuję, zarządzam", który oferuje młodym ludziom możliwość realizacji marzeń o własnej firmie. Nagrodą jest wsparcie inwestycyjne oraz możliwość zdobycia doświadczenia pod okiem Leszka Czarneckiego trzeciego z najbogatszych Polaków wg rankingu Forbes w 2011 r. Inicjatywa ta nabiera szczególnego znaczenia właśnie teraz, kiedy coraz więcej studentów z powodu trudnych warunków ekonomicznych zniechęca się do otwierania i rozwijania własnych firm .

Wysokość nagrody nie jest ograniczona limitem kwotowym, a jedynie potrzebami inwestycyjnymi związanymi z realizacją zwycięskiego projektu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy spełniać 2 warunki formalne:

• mieć mniej niż 30 lat,
  • prowadzić własną działalność gospodarczą lub kończyć przygotowania do wystartowania własnej firmy.

Konkurs jest szansą dla młodych i przedsiębiorczych ludzi na sprawdzenie samych siebie oraz skonfrontowanie swoich pomysłów z wiedzą i doświadczeniem członków kapituły, w której są ludzie od lat zajmujący się biznesem. Liczy się pomysł, świeże spojrzenie i entuzjazm, należy jednak pamiętać, by propozycje osadzone były w realiach gospodarki. Nabór formularzy zgłoszeniowych prowadzony będzie do końca kwietnia.

Jak podaje serwis DofinansowanieDlaFirm.pl jest to już trzecia edycja tego konkursu. W 2009 roku zwyciężył Mateusz Pycia, 24-letni świeżo upieczony absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Leszek Czarnecki zdecydował sie wesprzeć jego firmę zNatury.pl, która zajmuje sie dostarczaniem wysokiej jakości ekologicznych produktów, pochodzących od sprawdzonych i wiarygodnych dostawców. W 2010 roku zwycięzca konkursu został Paweł Charycki, 24-letni student pochodzący z Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Kapituła konkursu podjęła decyzje by wesprzeć należąca do niego firmę WULKAN, która świadczy szeroka gamę usług z zakresu mechaniki samochodowej.

Więcej informacji na stronie: DofinansowanieDLaFirm.pl