2011-06-03 12:13:34

Wsparcie sieci lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej zaprasza do  udziału w projekcie pn. „Wsparcie sieci lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu V Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01 maja 2011r. do 30 kwietnia 2014r. a jego celem jest wzmocnienie porozumienia Lokalnych Grup Działania Województwa Świętokrzyskiego oraz ich potencjału.

W ramach projektu podjęte zostaną działania zmierzające m.in. do usprawnienia przepływu informacji pomiędzy LGD oraz wypracowania standardu działania Rad LGD poprzez przygotowanie i wdrożenie elektronicznego systemu informacji i oceny e-LGD. Uworzony zostanie Sekretariat Porozumienia, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, który odpowiedzialny będzie m.in. za monitorowanie stron internetowych dotyczących organizacji pozarządowych i ogłoszonych konkursów dla NGO, zdobywanie informacji na temat zmian w prawie dotyczącym LGD, przygotowanie cotygodniowego newslettera dla LGD, przygotowywanie projektów mających na celu rozwój współpracy i wzmocnienie partnerstwa grup działania województwa świętokrzyskiego.

W celu integracji środowiska LGD organizowane będą wyjazdowe spotkania sieciujące służące wypracowaniu rozwiązań ułatwiających przepływ informacji i podejmowania wspólnych działań w ramach współpracy pomiędzy lokalnymi grupami.

Poprzez szkolenia z 2 cykli: Ekspert Zarządzania Strategicznego oraz Ekspert Marketingu Regionalnego, uczestnicy projektu nabędą umiejętności z zakresu technik marketingu, promocji, opracowania skutecznej strategii, dialogu obywatelskiego czy wspólpracy z administracją publiczną.

Projekt skierowany jest do 18 Lokalnych Grup Działania Województwa Świętokrzyskiego, jedynie System Informacji i Oceny e-LGD wdrożony zostanie u 12 LGD należących do Porozumienia o współpracy Lokalnych Grup Działania Województwa Świętokrzyskiego. Szczegółowe informacje na temat projektu zawarto w Regulaminie Projektu.

W celu złoszenia udziału w projekcie prosimy o wypełnienie i odesłanie do Biura projektu, ul.Słupska 3, Łagów Formularza zgłoszeniowego wraz z Deklaracją uczestnictwa w projekcie.