2011-10-10 13:25:00

Wrześniowe Wydarzenia Promujące Lokalną Strategię Rozwoju

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej we wrześniu 2011 r. dofinansowało dwa wydarzenia promujące Lokalną Strategę Rozwoju realizowne przez Świętokrzyskie Towarzystwo Agroturystyki "Łysogóry" oraz Stowarzyszenie "Brody nad Kamienną".

Świętokrzyskie Towarzystwo Agroturystyki „Łysogóry” przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej zorganizowało w dniu 4 września 2011 r. „Wioskę aroturystyczną”.

Podczas wydarzenia przygotowany został poczęstunek dla zwiedzających w postaci swojskiego jadła, liczne konkursy z nagrodami m.in. wiedzy o regionie i nie tylko. W organizację wydarzenia zaangażowali się nie tylko organizatorzy ale również zaproszeni goście, którzy przybywając na ww. wydarzenie przynosili pyszny poczęstunek, dobry humor i rewelacyjne pomysły jak spędzić ten wspólnie zaplanowany dzień. Organizatorom jak i wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólnie miło spędzony czas.

Stowarzyszenie „Brody nad Kamienną” w ramach organizacji wydarzeń kulturalnych współfinansowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej zorganizowało 25 września 2011 r. piknik integracyjny „Święto Swojskich Smaków”. W wydarzeniu tym wzięli udział mieszkańcy gminy Brody jak i zaproszeni goście. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom wydarzenia swojski poczęstunek, a dla najmłodszych liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Na zakończenie pikniku, wszyscy wspaniale bawili się na zabawie tanecznej, aż do białego rana.