2011-12-02 14:07:12

Konferencja Turystyka na Szlaku Przygody

Lada moment światło dzienne ujrzy produkt turystyczny Szlak Przygody, który jest owocem współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej z ościennymi LGD-ami.
W związku z powyższym 28 listopada br. w Centrum Wypoczynku, Szkolenia, Promocji Kultury i Sportu "GOŁOBORZE" w Rudkach ul. Górnicza 3 odbyła się Konferencja pt. "Turystyka na Szlaku Przygody".
Uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawych wystąpień, m.in. Pana Łukasza Wilczyńskiego – Dyrektora Planet PR, który przedstawił założenia i sens istnienia produktu turystycznego, jakim będzie Szlak Przygody. Z kolei Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej – Pan Piotr Sadłocha ukazał poszczególne etapy wdrażania szlaku począwszy od jego wyznaczenia, przez rozległą promocję aż po wdrożenie programu lojalnościowego. Przedsięwzięcie, jakim jest Szlak Przygody jest bardzo dużym wyzwaniem – zarówno dla tych, dzięki którym ten szlak powstanie, jak również dla tych, którzy tym szlakiem będą podążać. W celu miłego i twórczego spędzania wolnego czasu na naszym szlaku wykorzystany zostanie questing, czyli metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W tym przypadku oznacza to zabawę dla całej rodziny i właśnie o to chodzi pomysłodawcom i twórcom Szlaku Przygody.
Kolejne wystąpienia miały na celu przekazanie wiedzy na temat pozyskiwania dofinansowań na realizację własnych pomysłów. W tym kierunku uczestnicy wysłuchali przemowy Pana Sławomira Miechowicza – Doradcy lokalnego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej oraz Pani Anny Frańczak - z Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.
Gościem specjalnym konferencji był Pan Roman Myśliwiec - Prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, który przedstawił wykład nt. ,,Winnice na Szlaku Przygody”. Pomysł utworzenia winorośli przy gospodarstwach agroturystycznych leżących na Szlaku Przygody bardzo spodobał się uczestnikom, co widać było w żywej dyskusji na ten temat.
Analizując konferencję można śmiało powiedzieć, że wdrożenie Szlaku Przygody otworzy nową kartę w historii turystyki w regionie, jak i w Polsce…