2012-02-09 12:49:40

Trasa 78 - ze śląskiego w świętokrzyskie Inkubator Trzeciego Sektora

Już od stycznia 2012 r. ruszył projekt „Trasa 78 – ze śląskiego w świętokrzyskie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany w partnerstwie pomiędzy Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Miastem Gliwice oraz Stowarzyszeniem Edukacja przez Internet.
W ramach projektu na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego rozpoczęło działanie 6 Inkubatorów trzeciego sektora tj. w: Rybniku, Gliwicach, Bielsko-Białej, Częstochowie, Kielcach i Łagowie.
Inkubatory mają na celu wspierać działania i rozwój organizacji pozarządowych poprzez świadczenie usług doradczych, szkoleniowych, animacyjnych oraz coaching.
Świadczenia doradcze mogą uzyskać przedstawiciele podmiotów trzeciego sektora oraz osoby zamierzające powołać nową organizację pozarządową. Doradca udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania m.in. jak założyć i zarejestrować NGO, pozyskać środki finansowe, przygotować projekt, rozliczyć dotację, zarządzać zasobami ludzkimi, współpracować z otoczeniem, promować swoją organizacją.
W ramach usług coachingowych organizacje pozarządowe, które zadeklarują chęć długotrwałej współpracy z coachem w celu utworzenia planu rozwoju organizacji mogą otrzymać pulę środków rozwojowych w wysokości 3 tys. zł.
To jednak nie wszystko - w każdej z ww. lokalizacji zorganizowany zostanie cykl szkoleń, spotkań dyskusyjnych, kampanii i imprez plenerowych dla organizacji pozarządowych.

Zainteresowanych usługami świadczonymi przez Inkubator Trzeciego Sektora w Łagowie prosimy o kontakt:

Inkubator Trzeciego Sektora w Łagowie
ul. Rakowska 5 26-025 Łagów