Projektowanie wnętrz Kielce - dla każego aranżacja wnętrz

ORganizowanie imprez firmowych dla calych rodzin i pracowników

2012-03-29 10:44:29

Zdobyliśmy wiedzę na temat enoturystyki


W dniach 16-18 marca 2012 r. odbyła się wizyta studyjna na temat enoturystyki w województwie podkarpackim. W wyjeździe wzięły udział osoby z obszaru Lokalnej Grupy Działania zainteresowane rozwojem enoturystyki, w tym najliczniejszą grupę stanowili właściciele gospodarstw agroturystycznych.

W dniu 17 marca podczas szkolenia prowadzonego przez Romana Myśliwca uczestnicy dowiedzieli się jak założyć i prowadzić winnice, w jaki sposób wyrabiać wino oraz poznali zasady tworzenia dobrego produktu enoturystycznego. Po południu uczestnicy zwiedzili Winnicę "Spotkaniówkę" położoną w miejscowości Połomnia. Właściciel winnicy opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem winnicy i działalności enoturystycznej. Zaprezentował uprawę winorośli oraz urządzenia i pomieszczenia przeznaczone do przetwarzania winogron i produkcji wina.

W dniu 18 marca uczestnicy wyjazdu zwiedzali Winnicę "Anna Maria" położoną w miejscowości Wyżne. Menager winnicy zaprezentował dwu hektarową uprawę winorośli, zaprezentował urządzenia do produkcji wina oraz leżakownia, jak również pozostałe atrakcje turystyczne ośrodka. Winnica Anna Maria stanowi przykład profesjionalnie rozwiniętej działalności komercyjnej w zakresie oferowania usług związanych z enoturystyką.

 


Drukuj

Stowarzyszenie Rozwoju
Wsi Świętokrzyskiej

ul. Rynek 26, 26-025 Łagów
tel./fax (041) 30-74-938
e-mail: biuro@lgd-srws.pl
KRS nr: 0000312036


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie
Menu

Darowizna na stypendia dla uzdolnionych matematycznie dzieci

Składka członkowska

Menu