2012-04-25 14:31:13

I Mistrzostwa LGD w siatkówce o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej

W Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Krynkach gm. Brody 22 kwietnia 2012r. rozegrane zostały I Mistrzostwa LGD w Siatkówkę. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, a współorganizatorami: Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach oraz Publiczne Gimnazjum w Krynkach
Turniej rozpoczął się o godz. 10 powitalnym wystąpieniem Prezesa SRWŚ – Zdzisława Zwolińskiego. Następnie głos zabrał Dyrektor CKiAL w Brodach – Tomasz Margula.
Do udziału w turnieju zgłosiło się sześć drużyn, które reprezentowały Gminy: Baćkowice, Brody, Łagów, Pawłów i Waśniów. Mecze eliminacyjne rozgrywane były w dwóch grupach. Każdy z zespołów rozegrał w grupie dwa mecze. Rozgrywki do dwóch wygranych setów zweryfikowały potencjał każdej ze zgłoszonych ekip, co dało następujący rezultat: I miejsce w turnieju zdobył SK Baszowice (gm. Nowa Słupia), II miejsce wywalczyła drużyna z Baćkowic, a III miejsce przypadło siatkarzom z Waśniowa.
Zespoły, które zdobyły podium otrzymały puchary ufundowane przez Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Drużyna siatkarzy z I i II miejsca otrzymała również drobne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali natomiast pamiątkowe dyplomy.

W trakcie turnieju wybrano również najlepszego i najstarszego siatkarza. Najlepszym zawodnikiem na boisku siatkowym uznany został Tomasz Binkowski z drużyny SK Baszowice. Statuetka powędrowała również do najstarszego uczestnika rozgrywek – Pana Zbigniewa Szweda z drużyny z gm. Waśniów. Statuetki te wręczone zostały zawodnikom przez Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej - Zdzisława Zwolińskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia „Brody nad Kamienną” – Wiesławę Wójcik.
Rozgrywki urozmaicone były występami artystycznymi Zespołu Tanecznego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie oraz Zespołu Tanecznego „Fascynacja”, które w czasie przerw między meczami zabawiały publiczność.

Zwycięzcom i wyróżnionym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!