2012-04-25 14:52:50

IV Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2012 za nami

W dniach 20 – 22 kwietnia 2012 r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej promowało atrakcje turystyczne obszaru gmin: Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów oraz Waśniów podczas IV Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2012 w Kielcach.
Na stoisku Stowarzyszenia znajdowały się foldery i ulotki przedstawiające piękno atrakcyjnych miejsc regionu, bazę noclegową, a także wizytówki gospodarstw agroturystycznych z poszczególnych gmin. Na scenie targowej swój dorobek zaprezentowali - Zespół „Brodowianki” z Brodów, Zespół „ECHO” z Adamowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Piotrowa i Witosławic oraz Mali Zbelutczanie.
W karczmie i na stoisku można było zasmakować lokalnych smakołyków. Goście zajadali się kopertami wiejskimi z pieczarkami, chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym, Obwarzankami Piotrowskimi, kapuśniaczkami, kapustą z grochem oraz kosztowali nalewek z aronii i śliwowicę.
Stoisko Stowarzyszenia odwiedzili przedstawiciele władz, m.in.: Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody, Jerzy Stąporek – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach oraz Wiesława Wójcik z Krynek  – Członek Zarządu Stowarzyszenia.
Sukcesem było duże zainteresowanie stoiskiem Stowarzyszenia oraz ofert turystycznych z obszaru LGD-u. Uczestnicy targów z zaciekawieniem odwiedzali stoisko Nowej Słupi pytając o Centrum Kulturowo-Archeologiczne czy Dymarki Świętokrzyskie, które tradycyjnie każdego roku odbywają się w trzeci weekend sierpnia.
Olbrzymi sukces zanotowali także twórcy Apteczki Czarownicy z Gospodarstwa Agroturystycznego z Trzcianki – Państwo Wiesława i Dariusz Wójcikowie, która zdobyła wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim na najciekawszą pamiątkę agroturystyczną.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zwiedzającym, jak również osobom zaangażowanym w organizację stoiska serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok.