2012-06-19 13:01:43

Spotkanie dyskusyjne - Organizacja Przeglądu Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich

W dniu 15 czerwca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Słupi z/s w Rudkach odbyło się spotkanie dyskusyjne pn. „Organizacja Przeglądu Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich”. Spotkanie  finansowane w ramach Projektu „Trasa 78 – ze śląskiego w świętokrzyskie”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Udział w dyskusji wzięli m.in. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury, sołtysi oraz społeczność lokalna. Dyskusja okazała się bardzo owocna. Wspólnie omówiony został przebieg tegorocznego „Przeglądu” tj. termin, miejsce, poszczególne konkurencje, sposób nagradzania uczestników, opracowano kampanię promocyjną. Na koniec dyskusji wszyscy wspólnie jednoznacznie stwierdzili, iż chcieli by aby ten wspólnie zorganizowany „Przegląd Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich” miał charakter przede wszystkim imprezy lokalnej. Ponadto członkinie KGW poprzez swój udział w Przeglądzie w związku z brakiem możliwości wyjazdów poza granice swoich siedzib ze względów finansowych mają nadzieję, że będą mogły „podpatrzyć” twórczość innych Kół Gospodyń Wiejskich, podzielić się swoimi doświadczeniami, wymienić się wiedzą, pokazać chociażby współmieszkańcom swój dotychczasowy dorobek, zachęcając ich tym samym do wspólnej współpracy.