2012-10-03 12:59:49

II Edycja Konkursu Lider Społecznie Zaangażowanego Biznesu

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ogłasza II edycję konkursu dla przedsiębiorców wspierających aktywność społeczną na terenie Lokalnej Grupy Działania. Szukamy firmy, które zmieniają nasz region na lepsze!

Konkurs "Lider Społecznie Zaangażowanego Biznesu" ma na celu promocję i wspieranie firm działających na terenie LGD, tj. gmin: Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów i Waśniów, które swoją postawą wspierają aktywność społeczną mieszkańców, a także upowszechnianie dobrych praktyk w dziedzinie pozyskiwania i zarządzania środkami pozyskanymi od firm. Przedsiębiorcy mogą starać się o tytuł, konkurując z firmami z gminy, w której mają siedzibę (na przykład o tytuł "Lider Społecznie Zaangażowanego Biznesu w gminie Baćkowice”). Zgłoszenia do konkursu mogą dokonać samodzielnie przedsiębiorcy, lub organizacje pozarządowe, Gminy, instytucje kultury dla których organizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego lub mieszkańcy z obszaru LGD, posiadający pisemną zgodę zgłaszanego.

Kapituła konkursowa składająca się z członków zarządu i dyrektora biura Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, wójtów gmin z obszaru działania LGD oraz Laureatów z poprzednich lat dokona wyboru laureatów i uhonoruje najbardziej aktywne w sferze społecznej firmy. Kryterium wyboru będą: liczba wspartych inicjatyw z obszaru LGD tj. Gmin: Baćkowice, Brody, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów i Waśniów, rodzaj udzielonego wsparcia oraz systematyczność udzielanej pomocy przez osobę/firmę zgłoszoną do nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia i przesłać go do biura organizacji w terminie do 19 października 2012 r.

Nagrody przyznane zostaną podczas Gali "Społecznie Zaangażowanego Biznesu". Laureaci otrzymają statuetkę, certyfikat, tytuł „Zwycięzcy w konkursie Lider Społecznie Zaangażowanego Biznesu"” oraz zaproszenie do Kapituły konkursu na okres dwóch kolejnych lat. Laureaci konkursu, otrzyma w nagrodę bezpłatną promocję firmy w postaci sfinansowania odcinka „Panoramy Gospodarczej” w TVP Kielce.

Patronat nad konkursem objęli:

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.