2012-10-03 10:08:25

Dzień NGO w Nowej Słupi.

30 września 2012 r. na terenie Centrum Kulturowo – Archeologicznego w Nowej Słupi podczas trwania Przeglądu Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany został tegoroczny dzień NGO w ramach Inkubatora Trzeciego Sektora w Łagowie. Stoisko cieszyło sie dużym zainteresowaniem wśród zarówno uczestniczących kół gospodyń wiejskich jak również pozostałych organizacji pozarządowych przybyłych na teren Centrum. Zainteresowani dowiedzieli się jak działa Inkubator oraz jakie korzyści płyną z przystąpienia do projektu. Na miejscu obecny m.in. doradca udzielał wszelkich kompetentnych odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania m.in. jak założyć i zarejestrować NGO, pozyskać środki finansowe, przygotować projekt, rozliczyć dotację, zarządzać zasobami ludzkimi, współpracować z otoczeniem, promować swoją organizację. Duża ilość organizacji pozarządowych wykazała zainteresowanie propozycją przystąpienia do projektu.