2012-11-20 12:15:23

Konferencja ŚBRR - 15 listopada 2012r.

15 listopada br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja  pt. „Działania samorządowe PROW 2007-2013 – efekty wdrażania i dobre praktyki w województwie świętokrzyskim".
Organizatorem spotkania było Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas konferencji przedstawiony został stan realizacji PROW 2007-2013 w Polsce oraz aktualny stan prac nad przyszłą perspektywą finansową. Dodatkowo, Lokalne Grupy Działania z województwa świętokrzyskiego przedstawiły swoje osiągnięcia w postaci „żywych” prezentacji.

Działalność Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w sposób komediowy przedstawił Kabaret „Prosto z mostu”, który wystawił spektakl „Cierpienia Młodego Beneficjenta”. Dodatkowo, młodzieżowy zespół folklorystyczny „Okrasa” z gminy Pawłów zaprezentował uczestnikom konferencji tańce ludowe.

Występy podsumowujące działalność Stowarzyszenia zostały bardzo entuzjastycznie odebrane przez publiczność, a z sali co chwila słychać było gromkie brawa i salwy śmiechu.