Projektowanie wnętrz Kielce - dla każego aranżacja wnętrz

ORganizowanie imprez firmowych dla calych rodzin i pracowników

2013-02-07 12:25:39

Konferencja "Dobre praktyki Leader"

 


W dniu 2 lutego 2013 r. odbyła się Konferencja pn. „Dobre praktyki Leader”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w ramach „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”.
W konferencji, którą otworzył Prezes Zarządu Stowarzyszenia – Zdzisław Zwoliński uczestniczyli przedstawiciele gmin z terenu lgd, lokalni przedsiebiorcy, działacze organizacji pozarządowych, członkowie Stowarzyszenia.
W gronie mówców znaleźli się m.in. Piotr Sadłocha – dyrektor biura, który przedstawił dotychczasowy dorobek Stowarzyszenia, Sławomir Miechowicz – doradca lokalny, przybliżył uczestnikom zasady dofinansowania w ramach zbiżających się naborów wniosków.

Do dyskusji na temat dobrych praktyk zaproszeni zostali Pan Wiesław Frejlich oraz Adam Gierada. Obaj panowie pozytywnie przeszli cały etap związany z dofinansowaniem wniosków w ramach naborów lokalnej grupy działania. Nie ma co narzekać, nie trzeba się również bać przygotowania wniosków, ponieważ pracownicy biura służą wszelką pomocą, skomentował Wiesław Frejlich. Pan Adam Gierada – przedsiębiorca z terenu gminy Baćkowice, beneficjent środków z PROW 2007-2013, z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” dodał, że z przygotowaniem wniosków nie należy czekać do końca, lepiej przygotować się dużo wcześniej, konsultując to z lokalną grupą. Następnie trzeba zrealizować inwestycję zgodnie z projektem, co oczywiście wymaga trochę poświęcenia i czasu. Z doświadczenia wiem, iż lokalna grupa dużo pomaga, doradza w przygotowaniu wniosków, co w rezultacie skutkuje tym, że wniosek w momencie złożenia jest naprawdę dobrze opracowany. Pan Adam pokrótce przedstawił uczestnikom konferencji swoje doświadczenia, blaski ale również cienie związane z realizacją swojej inwestycji.


 


Drukuj

Stowarzyszenie Rozwoju
Wsi Świętokrzyskiej

ul. Rynek 26, 26-025 Łagów
tel./fax (041) 30-74-938
e-mail: biuro@lgd-srws.pl
KRS nr: 0000312036


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie
Menu

Darowizna na stypendia dla uzdolnionych matematycznie dzieci

Składka członkowska

Menu