2013-06-13 08:55:41

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka już za nami.

W niedzielę 2 czerwca 2013 r.odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.
Było to wydarzenie promujące Lokalną Strategie Rozwoju wsparte przez lokalną grupę działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Na placu przy kościele w Łagowie organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci. Maluchy mogły skorzystać z placu zabaw zbudowanego z kostek słomy, mini parku linowego, zjeżdżalni przygotowanego przez Janusza Durleja, Stanisława Banakiewicza i Adama Nadziałka. Do dyspozycji była też wypożyczalnia sprzętu sportowego, pod czujnym okiem Patrycji Zbąskiej można było zagrać w badmintona lub „siatkę”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty piernikowe z degustacją które poprowadziła Monika i Krzysztof Bonarowie. Dla chłopców i tatusiów atrakcją okazał się pokaz sprzętu strzeleckiego i wojskowego z możliwością wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich zaoferowane przez firmę Piotr „Pepson”Markowski. W 90 rocznicę powstania Polskiego Związku Łowieckiego atrakcyjne stoisko pod kierownictwem Marcina Gadowskiego przygotowało Koło Łowieckie Łagów. Odświętnie ubrani myśliwi chwalili się wspaniałymi trofeami, można było zobaczyć broń myśliwską i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Porządku pilnował sam Łowczy Tadeusz Dutkiewicz. Obok pod okiem Ewy Skuzy prezentowały się organizację pozarządowe z naszego terenu, Beata Szyszka i Beata Skrzyniarz ze stowarzyszenia „Rodzice Dzieciom” przygotowały zgadywanki-rymowanki z nagrodami a koło gospodyń wiejskich z Sędka warsztaty kaligrafii. Pani Jolanta Czerwiec animowała warsztaty dla dzieci w których atrakcją było pisanie atramentem gęsim piórem lub stalówką. Pani Marzena Kuczyńska przeprowadziła dla najmłodszych warsztaty krynologiczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. O godzinie 13 występowały dzieci z Przedszkola „Tęcza” przygotowane przez Jolantę Gadowską i uczniowie ze szkoły podstawowej z Rudy. Ogromną niespodziankę sprawili trzej panowie którzy za darmo wozili dzieci na Quadach byli to Łukasz Łach, Grzegorz Szczukiewicz i Tomek Kozłowski. Była też trampolina przy której porządku pilnowała Agata Maruszak i oczko wodne w którym można było złapać ryby. Na placu obok odbywała się wystawa ciekawych pojazdów wzrok przyciągały ogromne ciężarówki, ładowarki i ciągniki rolnicze. Cały czas Małgorzata Skibińska wraz ze stypendystkami sakiewki Zbója Madeja pomagała zmieniać kolor włosów dziewczynkom i chłopcom. Sołectwo Łagów z sołtys Izabelą Garbacką Łach i Januszem Durlejem przygotowało konkurs rysunkowy na logo sołectwa i ciekawe miejsce w okolicy. Pomiędzy licznie zgromadzonymi dziećmi unosiły się bańki mydlane, które produkowały na specjalnym stoisku. Dzieci dostawały liczne upominki i nagrody oraz specjalne dyplomy z okazji Dnia Dziecka, które wypisywały Kamila Sarnecka i Ania Błosińska. Rodzice mogli poczęstować się pysznymi wypiekami do wyboru było 14 rodzajów ciast rogaliki i oponki. Szefem kuchni była Ela Zwolińska i Marta Kozłowska. Dzielnie pomagały im Justyna Duda, Agnieszka Kargul, Małgosia Włodarczyk, Marianna Gadowska. Opiekę medyczną nad wszystkimi sprawowała p. Agnieszka Zięba. Dużą część imprezy pomogli przygotować stypendyści Sakiewki Zbója Madeja i chętna do pomocy młodzież ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Piknik zakończyło ognisko na którym dzięki uprzejmości Państwa Kamińskich można było sobie usmażyć firmowe kiełbaski.

Cała impreza udała się tylko dlatego, iż wiele dorosłych ludzi wrażliwych na dobro dziecka postanowiło zrobić coś dla swoich pociech, dać im to o co teraz najtrudniej swój czas. Podczas imprezy królowały uśmiechy dzieci i rodziców. Scenerię bajkową wprowadzały plakaty i banery od Arka Sobieraja, a na piknik całą reklamą wziął na siebie Michał Włodarczyk. Dziękuje wszystkim współorganizatorom za ten wspaniały prezent jakim podarowaliście dzieciom z okazji ich święta.