2013-06-27 12:44:57

Sukces kabaretu

14 maja br. kabaret "Prosto z Mostu" z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie reprezentował nasz region na Festiwalu Piosenki Ranczerskiej w Parzęczewie. Okazali się jednymi z najlepszych. W skład jury wchodzili aktorzy z serialu "Ranczo". Kabaret został zgłoszony do konkursu przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ponieważ skecz młodzieży z Pawłowa o perypetiach młodego beneficjenta bardzo się spodobał Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Renaty Zielińskiej. Scenariusz stworzyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie Alicja Imiołek, nad resztą czuwała Pani Bożena Sławek. Trzon kabaretu stanowią licealiści, a w obu scenkach wspiera ich grupa taneczna zespołu „ Duża Okrasa”. Młodzież zaprezentowała: SKECZ Z ŁAWECZKI I SCENKĘ NA TEMAT PROW, dzięki którym w wyniku głosowania dotarli do półfinału dnia 9 czerwca 2013 roku w Baranowie koło Kępna, a następnie do finału który odbędzie się 28 czerwca 2013 roku w Kikole woj. kujawsko-pomorskie.