2013-06-17 12:24:53

Małe wydarzenie w Trzciance.

W dniu 16 czerwca 2013 r. w gospodarstwie agroturystycznym „Przy szlaku” Lidii i Pawła Wiącek z Trzcianki gmina Nowa Słupia zrealizowane zostało wydarzenie promujące Lokalną Strategię Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.
Wydarzenie miało charakter kulturowy i informacyjny. Celem wydarzenia było zaprezentowanie społeczności lokalnej twórczości autora książki i tekstów piosenek dla zespołu ludowego „Chełmowianki” Pana Stanisława Majchra, emerytowanego nauczyciela z Rudek, pochodzącego z Milanowskiej Wólki oraz kultywowanie lokalnych tradycji ludowych i historycznych. Przedstawiony został przez p.Stanisława Majchra jego dorobek autorski oraz prezentacja wydanej publikacji „Przekroczyć każdy próg..” i wiersza o „Małej ojczyźnie” , Atrakcją spotkania był przegląd twórczości lokalnego Zespołu Ludowego -”Chełmowianki” Wieczorek autorski odbył się w miłej atmosferze, można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez mieszkanki wsi Trzcianka. Na zakończenie zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek.