2013-07-16 11:18:35

"Tradycyjnie wypiekamy chleb" - kolejne wydarzenie finansowane przez Stowarzyszenie.

W dniu 14 lipca 2013 r. Stowarzyszenie „Sami Swoi Sędek” zorganizowało wydarzenie pn. „Tradycyjnie wypiekamy chleb”, które było wydarzeniem promującycm Lokalną Strategię Rozwoju Stowarzyszenia.

Na spotkanie przybyli zarówno mieszkańcy wsi Sędek jak również zaproszeni goście. Po oficjalnym powitaniu gości chlebem przez organizatorów rozpoczął się pokaz pieczenia chleba. W oczekiwaniu na wypieczony chleb odbyły się pogadanki o życiu na świętokrzyskiej wsi i występy wokalne Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Łagów. Po części oficjalnej przybyłe na wydarzenie wraz z rodzicami dzieci korzystały ze zjeżdzalni i trampoliny. W czasie festynu eksponowano stoiska z ciastem i produktami regionalnymi przygotowanymi przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Sędka. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom festynu. Była to wspaniała okazja do wspólnego spotkania się , dydkusji i zabawy. Każdy z gości mógł spróbować kromki swojskiego chleba wypieczonego w piecu chlebowym. Panie serwowały chleb pszenno-żytni ze smalcem i ogórkiem, chleb z ziarnami, pestkami dyni z masłem oraz swojskie ciasta i napitki.

Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują wszystkim za pomoc, zaangażowanie i udział w uroczystościach.