2013-11-28 12:33:57

Moc partnerów - konferencja promująca Szlak Przygody.

21 listopada br. w Hotelu Kameralnym w Kielcach pod patronatem Marszałka Województwa, Adama Jarubasa odbyła się konferencja „Szlak Przygody – Moc Parterów” podsumowująca ostatnie miesiące wdrażania produktu sieciowego.
Rozpoznawalna marka, ponad siedemdziesięciu partnerów i ambitne plany na przyszłość – tak pierwszy rok swojej działalności podsumowano świętokrzyski Szlak Przygody.
Potwierdzeniem dobrej marki Szlaku jest prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego Roku 2013 przyznany podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Tour Salon w Poznaniu.
Szlak Przygody to największym w Polsce sieciowym produkt turystyczny. Obejmuje 850 km wytyczonych tras, ponad 100 oznakowanych atrakcji i 6 krain tematycznych. Powstał w wyniku współpracy sześciu Lokalnych Grup Działania ze Świętokrzyskiego. Dotychczasowo rozdanych zostało 300 kart lojalnościowych, które umożliwią turystom obniżenie kosztów podróżowania, zwiedzania. Określoną ilość punktów zebranych na karcie będzie można wymienić nie tylko na nagrody, ale np. na darmowe wejście do kolejnej atrakcji turystycznej, czy nocleg w promocyjnej cenie u partnerów oferujących tego typu usługę.
Pomimo spektakularnych sukcesów Szlak Przygody nie zamierza spocząć na laurach. W przyszłym roku będzie wciąż rozwijana sieć swoich partnerów. Pojawią się też inne nowości – np. kolejne ścieżki questingowe czy siódma kraina tematyczna w okolicach Sandomierza. – Z nowych ofert będą też mogli korzystać turyści. Dlatego warto zaopatrzyć się w bezpłatną kartę lojalnościową. Taką samą, jaką dziś otrzymał od nas Marszałek Województwa – podsumował Piotr Sadłocha – Prezes Fundacji Szlak Przygody. Ponadto nadmienił, iż „Świętokrzyski Szlak Przygody" powoli staje się rozpoznawaną marką przyciągającą potencjalnych partnerów nie tylko z branży turystycznej. Zgłaszają się m.in.: sklepy, serwisy samochodowe, które oferują rabaty dla turystów- kierowców będących właścicielami naszej karty. Podróżujący skorzystają więc podwójnie - zbierając punkty i otrzymując rabaty.

Podczas konferencji, w której m.in. wzięli udział: Jacek Kowalczyk - Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Wilk - Grzywa – Dyrektor Biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, podsumowano rok 2013 w turystyce w Województwie Świętokrzyskim, jak również przekazano garść informacji dotyczących tej niezwykle atrakcyjnie zapowiadającej się ofecie turystycznej jaką jest SZLAK PRZYGODY.
Wręczono również pierwszą złotą kartę lojalnościową „Szlaku Przygody”.