2014-04-17 10:01:23

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej

W dniach 21 marca i 9 kwietnia 2014 r. w Sali konferencyjnej Restauracji Zacisze w Łagowie, ul. Rakowska 5 odbyło się Sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej.

Zgodnie z porządkiem obrad, po stwierdzeniu prawidłowości powołania zebrania oraz zdolności do podejmowania uchwał, Zarząd Stowarzyszenia przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2013. Prezes Zdzisław Zwoliński omówił wyniki finansowe oraz działania jakie były podejmowane w okresie sprawozdawczym. Informacje dotyczyły między innymi przeprowadzonych naborów wniosków w ramach konkursów oraz wysokości dofinansowania poszczególnych działań, o czym informowaliśmy na bieżąco na łamach naszego Kwartalnika. Komisja Rewizyjna przedstawiła wyniki kontroli dokumentacji prowadzonej przez Stowarzyszenie nie stwierdzając nieprawidłowości w tym zakresie. W oparciu o przedstawione informacje, Walne Zebranie Członków udzieliło zarządowi absolutorium. W związku z kończącą się kadencją organów statutowych Stowarzyszenia, kolejnym etapem tegorocznego spotkania były wybory.

Miło nam poinformować, iż dotychczasowy Zarząd został doceniony i obdarzony zaufaniem Członków Stowarzyszenia, którzy w głosowaniu niejawnym wybrali Zarząd w niezmienionym składzie, tj. :
Zdzisław Zwoliński – Prezes Zarządu (gm. Łagów)
Stanisław Masternak – Wiceprezes Zarządu (gm. Baćkowice),
Danuta Fijas – Skarbnik (gm. Nowa Słupia),
Barbara Ciesek – Członek Zarządu (gm. Pawłów),
Stanisław Nowacki – Członek Zarządu (gm. Waśniów),
Wiesława Wójcik – Członek Zarządu (gm. Brody).

Przeprowadzono również wybory do Rady Programowej, której członkami zostali:
Wiesław Frejlich (gm. Baćkowice),
Sylwester Grąkowski (gm. Waśniów),
Kazimierz Jacek Kuczyński (gm. Backowice),
Anna Kucharczyk (gm. Nowa Słupia),
Tomasz Margula (gm. Brody),
Bożena Ogonowska (gm. Waśniów),
Sylwester Orczyk (gm. Brody),
Agnieszka Sadłocha (gm. Łagów),
Piotr Sepioło (gm. Nowa Słupia),
Beata Skrzyniarz (gm. Łagów),
Teresa Sobczak (gm. Pawłów),
Dariusz Stanecki (gm. Pawłów).
Nowy skład Komisji Rewizyjnej to:
Mirosław Duda (gm. Łagów),
Dariusz Kozłowski (gm. Łagów),
Beata Styczeń (gm. Pawłów).

W dalszej części zebrania, Dyrektor Biura Zarządu, Piotr Sadłocha poinformował zebranych o planach i zamierzeniach dotyczących działalności stowarzyszenia w roku 2014 r. Duży nacisk położył na informacje dotyczące projektowanego kształtu Lokalnej Grupy Działania oraz jej roli i zakresu odpowiedzialności w kolejnym okresie programowania latach 2014 – 2020. Pan Sadłocha, jako członek Grupy Tematycznej ds. Podejścia Leader przy Ministerstwie Rolnictwa jest bezpośrednio zaangażowany w tworzenie regulacji prawnych i zasad, w oparciu o które LGD będą funkcjonować kolejnych latach. O decyzjach i zmianach w tym zakresie będziemy na bieżąco informować naszych Czytelników, w miarę pojawiania się nowych przepisów.

Na zakończenie spotkania, Prezes Zdzisław Zwoliński podziękował Zarządowi, jak również pracownikom i członkom Stowarzyszenia za dotychczasową działalność oraz wyraził nadzieję na dalszą dobrą współpracę w kolejnych latach.