2014-06-02 11:13:39

Piknik Rodzinny już za Nami!

W sobotę 31 maja odbył się Rodzinny Piknik Strażacki z okazji Dnia Dziecka.

Piknik rozpoczęła msza święta za rodziców dzieci i strażaków. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na członków Młodzieżowych Drużyn OSP z Łagowa i Piotrowa. Wręczone zostały również medale dla zasłużonych strażaków.

W dalszej części organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci: min. Miasteczko linowe zjeżdzalnie, huśtawki, piaskownicę, konkursy plastyczne i zręcznościowe, budowanie wieży z klocków, przejażdżki Qadami, prezentację sprzętu strażackiego, zajęcia z dogoterapii, warsztaty plastyczne w ramach obchodów 25 rocznicy wolnych wyborów gdzie uczestnicy malowali najdłuższą flagę Polski.

Równocześnie odbyła się promocja książki dla dzieci gdzie Monika Durlej podpisywała swoje „Rymowane usypianki” a dzieci wykonywały prace plastyczne z nagrodami. Upominki i poczęstunek w ramach promocji Lokalnej strategii Rozwoju ufundowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej –LGD .

Dla uczestników festynu przygotowany został gorący poczęstunek-grochówka, którą za darmo wydawano do późnych godzin wieczornych.

Uroczystość uświetnił występ zespołu Dance który obchodził 15 rocznicę swojej działalności oraz zaproszonego zespołu „Szarotka” z Bodzechowa. Wszystkie te atrakcje przygotowane były w wolontariacie przez rodziców i aktywnych mieszkańców. Dzieci korzystały z wszystkich atrakcji za darmo dzięki pracy organizatorów i wsparciu darczyńców.