2014-06-09 11:11:32

Relacja z Baw się z Nami LGD-ami

7 czerwca 2014 roku (sobota) w Kielcach już po raz kolejny odbyła się impreza plenerowa pn. „Baw się z Nami LGD-ami”. Uczestnicy rozpoczęli tradycyjnie od wymarszu sprzed pomnika H. Sienkiewicza w kierunku Placu Wolności, ul. Hipotecznej oraz Sienkiewicza. Następnie rozpoczęły się występy artystyczne na scenie na Placu Artystów. Swój dorobek artystyczny oraz działalność reprezentowało 18 Lokalnych Grup Działania w tym Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Wzdłuż ulicy Sienkiewicza na stoiskach wystawienniczych można było spróbować regionalnych potraw, zapoznać się z atrakcjami turystycznymi, czy też wziąć udział w konkursie z nagrodami. Scena przyciągała liczne tłumy zgromadzonych. Na scenie do późnego wieczora prezentowali się różni wykonawcy z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej reprezentował zespół taneczny „Okrasa” z Pawłowa. Mieszkańcy starożytnej osady w Nowej Słupi promowali Centrum Kulturowo Archeologiczne oraz Dymarki Świętokrzyskie. Podczas zabawy wszystkim dopisywały świetne humory, a i pogoda nie pokrzyżowała świętującym zabawy.