2014-07-23 08:57:54

National Geographic Traveler w Krainie Sacrum i Profanum

Michał Cessanis z największego w Polsce magazynu podróżniczego „National Geographic Traveler” przez cztery dni ubiegłego tygodnia objechał świętokrzyski Szlak Przygody. Zawitał między innymi do naszej Krainy – Sacrum i Profanum, w której zwiedził Muzeum Przyrodnicze oraz Klasztor na Świętym Krzyżu, Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi. Na jego trasie podróży znalazły się poza tym m.in. Dąb Bartek, dworek Sienkiewicza w Oblęgorku, Szklany Dom w Ciekotach, ruiny huty w Samsonowie, Pojezierze Świętokrzyskie z jeziorem Żabiniec, Sabat Krajno, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, klasztor w Świętej Katarzynie, Bodzentyn, Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku, Szydłów, zespół pałacowy w Kurozwękach, stare miasto w Sandomierzu i okoliczne winnice, muzea porcelany w Ćmielowie i archeologiczne w Krzemionkach oraz JuraPark w Bałtowie. Już we wrześniowym wydaniu miesięcznika dowiemy się, które z atrakcji naszego Szlaku przypadły mu najbardziej do gustu. My natomiast zachęcamy do głosowania na Szlak Przygody w czwartej edycji Konkursu 7 Nowych Cudów Polski na stronie http://7cudow.national-geographic.pl.