2014-06-24 12:17:49

Festyn Rodzinny w Czyżowie juz za nami.

W dniu 22 czerwca 2014 r. Mirosław Duda zorganizował festyn ekologiczny pn. "Czyżów - piękna okolica, wszystkich wita i zachwyca", które było wydarzeniem promującym Lokalną Strategię Rozwoju Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Propjekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Festyn rozpoczął się o godzinie 13:00 Mszą Świętą dziękczynną w intencji rodzin z Czyżowa. Nastepnie odbyły się liczne występy dzieci m.in ze Szkoły Podstawowej w Czyżowie. Nie zabrakło też dla nich atrakcji: wesołe miasteczko, zjeżdzalnie, trampoliny, jak również przysmaki - wata cukrowa, lody.

Strażacy z OSP Łagów i Piotrów zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły przymierzać strażackie chełmy, bazy i toporki. Skorzystali również z okazji włączenia sygnałów alarmowychw w wozie strażackim.

W czasie festynu eksponowano stoiska z ciastem, wyrobami garmażeryjnymi i produktami regionalnymi przygotowanymi przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Czyżowa, które również zaprezentowały się na scenie śpiewając ludowe przyśpiewki swiętokrzyskie.

Około godziny 18:00 na scenie wystąpił zespół "ECHO". Wspólna zabawa trwała do godziny 23:00