W dniu 20.07.2014r. odbył się III Mityng Sportowy Nieskurzów 2014r., którego celem była promocja Lokalnej Strategii  Rozwoju poprzez propagowanie aktywności społecznej mieszkańców. Za jego organizację byli odpowiedzialni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach wraz z wychowawcą.

• wyścig rowerków wodnych.

oraz dla dorosłych

• wyścigi kajakowe,
  • turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Baćkowice.

W konkursie „rzeźba na piasku” zwyciężył Jaś Gadowski gm. Łagów, który mimo wielkich trudności związanych z nieuwagą plażowiczów z wielką cierpliwością wykonał zamek otoczony fosą, licznymi wieżami oraz murami obronnymi . Miejsce drugie zajęły dziewczynki przebywające w Baćkowicach na wakacjach u dziadków Oliwia i Kinga Kot z Gdańska , miejsce trzecie zajął Michał Skibiński z Łagowa.

Wyścigi rowerków wodnych również cieszył się dużym zainteresowaniem, przystąpiło do niego 21 uczestników. Bezkonkurencyjną zawodniczką była Marlenka Wasińska z Olszownicy , która przepłynęła wyznaczony dystans w czasie 32sek. Drugie miejsce zajął Szymon Skuza z Łagowa, trzecie miejsce wywalczyła Alicja Firmanty z Siemonia przebywająca u dziadków na wakacjach.

W regatach kajakowych wystartowało 26 uczestników, zawodnicy mieli do przepłynięcia dystans 500m w tej konkurencji  zwyciężyli Jolanta i Marcin Gadowscy z Łagowa, miejsce drugie zajęli Sławomir Skuza i Mariusz Mazur z Łagowa miejsce trzecie zajęli zeszłoroczni mistrzowie Tomasz Sarna i Piotr Ogonowski z gminy Waśniów.

Dla miłośników siatkówki został zorganizowany Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta gminy Baćkowice. Do zawodów zgłosiły się drużyny z Baćkowic, Łagowa, Nieskurzowa, Iwanisk, Waśniowa. Turniej został przeprowadzony w systemie dwóch grup. Grupę pierwszą wylosowały drużyny z Baćkowic, Nieskurzowa, oraz drużyna DP, grupę drugą wylosowały drużyny z Waśniowa, Iwanisk i Łagowa. Do półfinałów awansowały pierwsze dwa miejsca z grupy. Miejsce pierwsze zdobyła drużyna DP (w składzie: Marek Firmanty, Krystian Czaja, Krzysztof Partyka) pokonując w finale, drużynę z Nieskurzowa( w składzie Przemysław Chyc, Dominik Kot, Przemysław Kwapisz), Miejsce III zdobyła drużyna z Waśniowa w składzie (Tomasz Sarna, Piotr Ogonowski, Karol Orłowski, Janusz Bugajski) pokonując drużynę z Iwanisk (w składzie Tomasz Kargulewicz, Wojciech Dyka, Krystian Rybak).

Nagrody dla uczestników Mityngu zostały zakupione z funduszy UE pozyskanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej LGD w Łagowie.

Medale oraz puchar w rozgrywkach siatkówki plażowej został ufundowany przez UG w Baćkowicach.
Niezbędny sprzęt został nieodpłatnie udostępniony przez Centrum Sportów Wodnych Neptun.