2014-08-12 10:59:56

Dymarki Świętokrzyskie 2014

Zapraszamy na 48 Dymarki Świętokrzyskie do Nowej Słupi w dniach 15-17 sierpnia 2014 r.

Po raz pierwszy Dymarki Świętokrzyskie odbywać się będą przez trzy dni. W trakcie Dymarek turyści oprócz unikatowego pokazu wytopu żelaza będą mogli nie tylko  obejrzeć warsztaty rzemiosł antycznych, pokazy rękodzieła ludowego (kowali, garncarzy, rzeźbiarzy) i realia życia ludzi w II w n.e. ale i w nich aktywnie uczestniczyć.

W piątek - rozpoczynający festyn w Nowej Słupi będzie posiadał formę  Wieczoru Kabaretowego, w którym wystąpią min. Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Weźrzesz a gwiazdą wieczoru będzie Kielecki Kabaret Skeczów Męczących.

Sobota upłynie przy dźwiękach muzyki rockowej i popowej. Wieczorem tego dnia na scenie „Pod Lasem” wystąpi gwiazda tegorocznych Dymarek zespół BAJM, wraz z Beatą Kozidrak.

Niedziela to spotkanie z muzyką biesiadną i Gala Disco Polo. Na scenie będzie można zobaczyć wiele zespołów tego nurtu muzyki rozrywkowej, wystąpi min: Mixdance, Speed, Mejk, Next czy Skaner. Oprócz tego można będzie zapoznać się z prezentacją folkloru świętokrzyskiego, wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich czy podpatrzeć przy pracy twórców ludowych.

Szczegóły na stronie www.dymarki.pl