2015-02-10 13:21:55

TVP Regionalna na Szlaku Przygody

3 lutego 2015r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej odwiedziła TVP Regionalna, która nagrywała program o Szlaku Przygody. Sceny m.in kręcone były na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi. Pani Redaktor przeprowadziła wywiad z Dyrektorem Centrum Piotrem Sepioło, który opowiadał o powstaniu wioski, jak również tradycjach związanych z wytopem żelaza. Dyrektor wspomniał także o warszatach edukacyjnych skierowanych do szkół, które zostały zorganizowane dzięki funduszom pozyskanym przy wspraciu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi  Świętokrzyskiej. Na koniec Dyretor Biura - Piotr Sadłocha zachęcił do wspracia inicjatywy sfinansowania kursowania busa wokół atrakcji Św. Krzyża.

Poniżej link do całego programu: