2015-07-06 14:23:30

Podpisanie umowy na sfinasowanie transportu wokół atrakcji Świętego Krzyża

2 lipca br. w Ośrodku Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu odbyło sie uroczyste podpisanie umowy o dotację jaką otrzymało Stowarzyszenie w ramach projektu „Góry Świętokrzyskie odkryte i dostępne” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków zgromadzonych w ramach 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego.

W ramach dotacji Stowarzyszenie otrzymało 50 tys. zł, które zostanie przeznaczone na finansowanie od lipca br. bezpłatnej komunikacji turystycznej wokół atrakcji Świętego Krzyża.
Dzięki dotacji już od 4 lipca br. można skorzystać z busa, który kursować będzie między atrakcjami turystycznymi znajdującymi się wokół Świętego Krzyża.
Bus jest bezpłatny dla osób posiadających bilet wstępu do Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi lub Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej lub Świętokrzyskiego Parku Narodowego.