2015-08-26 13:49:30

Budżet obywatelski Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

Zdecyduj sam na co Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej przeznaczy pieniądze w ramach konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych.

Do 20 sierpnia br. Stowarzyszenie prowadziło nabór propozycji zakresu projektów, które chciałyby realizować stowarzyszenia działające w gminach Baćkowice, Brody, Iwaniska, Łagów, Nowa Słupia, Pawłów Waśniów.

Poniżej przedstawiamy zakresy zaproponowanych projektów.

1. Infrastruktura rekreacyjna
Projekty dotyczące budowy ogólnodostępnej, niekomercyjne infrastruktury rekreacyjnej takie jak np. place zabaw, boiska, siłownie na świeżym powietrzu itp.

2. Infrastruktura kulturalna
Projekty dotyczące budowy ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej np. świetlic wiejskich.

3. Promocja dziedzictwa lokalnego
Projekty dotyczące organizacji warsztatów, konkursów, festynów promujących dziedzictwo lokalne.

4. Promocja produktów i usług lokalnych
Projekty dotyczące promocji produktów i usług lokalnych w tym w szczególności: twórczości ludowej, rękodzielnictwa, rzemiosła opartego na lokalnych zasobach, ekologicznej żywności.

5. Kultywowanie dziedzictwa lokalnego
Projekty dotyczące zakupu strojów i wyposażenia dla zespołów kultywujących tradycje lokalne.

6. Promocja postaw ekologicznych
Projekty dotyczące organizacji wydarzeń takich jak np. festyny, konkursy, warsztaty promujące postawy ekologiczne.

Wybierz i zagłosuj na zakresy, które Twoim zdaniem powinny otrzymać wsparcie pieniężne w latach 2014-2020.

Zakresy, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wybrane do finansowania w latach 2014-2020. Głosowanie trwa do końca października, aby wziąć w nim udział należ dołączyć do wydarzenia Konsultacje LSR 2014-2020 oraz oddać głoś w ankiecie.