2016-03-07 14:05:27

Nabór dokumentów do projektu "Twoja firma'

Informujemy, że w związku z podpisaniem umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Reionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 ogłoszony zostaje nabór dokumentów rekrutacyjnych do projektu „Twoja Firma" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest przyznanie osobom zamieszkałym w województwie świętokrzyskim dotacji na założenie działalności gospodarczej.

GRUPA DOCELOWA: 60 osób, 4 grupy średnio 15 osobowe osoby fiz. w wieku powyżej 30 roku życia, zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, z wyłączeniem zarejestrowanych w CEIDG, KRS w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu, w tym w szczególności:
I. OSOBY BEZROBOTNE, POSZUKUJĄCE PRACY (niepracujące zarejestrowane w PUP) i BIERNE ZAWODOWO (niepracujące niezarejestrowane w PUP), znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy,tj. :
  •  kobiety,
  • osoby po 50 r. życia,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • długotrwale bezrobotne,
  • osoby niskowykwalifikowane (maksymalnie matura).

II. OSOBY ODCHODZĄCE Z ROLNICTWA zarejestrowane jako bezrobotne oraz członkowie ich rodzin zarejestrowani jako bezrobotni, pod warunkiem, że ich gospodarstwa rolne nie przekraczają 2 ha przeliczeniowych, znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy,tj.:

•  kobiety,
  • osoby po 50 r. życia,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • długotrwale bezrobotne,
  • osoby niskowykwalifikowane (maksymalnie matura).

W przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne, wsparcie może być kierowane wyłącznie do osób, dla których udzielono pierwszy (bezrobotni aktywni) lub drugi profil pomocy (bezrobotni wymagający wsparcia).
W projekcie mogą wziąć udział osoby, które prowadziły już kiedyś działalność gospodarczą, ale nie prowadziły jej w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu. Bez względu czy była to działalność z dotacji UE.

Rekrutacja trwa do 25 marca 2016r. do momentu zebrania się 4 grup średnio 15 osobowych.

Szczegóły w regulaminie rekrutacji: http://vision-consulting.pl/dokumenty-do-pobrania/

Pierwszeństwo mają: - kobiety -mieszkańcy obszarów wiejskich - osoby odchodzących z rolnictwa - osoby z niepełnosprawnościami

Cykl szkoleniowy:
Doradztwo indywidualne (2 godziny zegarowe) - omówienie z doradcą wizji działalności gospodarczej, omówienie relacji w biznesie, komunikacji, nawiązywania kontaktów biznesowych, kreowanie postaw przedsiębiorczości, próba przełamania barier i obaw;
Doradztwo grupowe (8 godzin szkoleniowych) - omówienie biznes planów, m.in.: opis przedsięwzięcia, rynek i konkurencja, ceny sprzedaż i przychód, zagrożenia i możliwości, wydatki, zasoby ludzkie i techniczne, prognozy ekonomiczne itd.
Szkolenie zawodowe: „Twoja firma” (30 godzin szkoleniowych) - charakterystyka działalności gospodarczej, podatek VAT, prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, zakładanie własnego przedsiębiorstwa, deklaracje podatkowe, biznesplan, ZUS, źródła wspierania przedsiębiorstw.

Wsparcie finansowe – max 22 700 zł (45 osób).

Wsparcie pomostowe doradczo szkoleniowe (6 indywidualnych spotkań, raz w miesiącu po 2 h szkoleniowe, łącznie 12 godzin szkoleniowych) (45 osób) Wsparcie pomostowe - finansowe przez okres 6 miesięcy – max 1750zł (27 osób).

KONTAKT: Fundacja PESTka, Kielce, Tel. 41 641 74 96 Joanna Sędziejewska lub 607 621 692 Anna Mikołajczyk