Prowadzisz agroturystykę i pokazujesz swoim gościom, jak wygląda praca rolnika? A może masz strusią lub ślimaczą farmę albo organizujesz warsztaty garncarskie, pszczelarskie czy przędzarskie? A może zajmujesz się odkrywaniem tajników najlepszej polskiej kuchni na szlaku kulinarnym? Jeśli stworzyłeś ofertę, która skutecznie przyciąga turystów na wieś i umila im pobyt, weź udział w konkursie „Na wsi najlepiej”!
Zgłoszenia są przyjmowane do 3 sierpnia.
Polska Organizacja Turystyczna wybierze 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej. Nagrodzone atrakcje zostaną objęte specjalną promocją. Jeśli wygrasz, będziesz mógł się zaprezentować w albumie wydanym w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Odwiedzą Cię profesjonalny fotograf i bloger turystyczny. Zdjęcia i relacje zobaczą tysiące osób interesujących się podróżami. Z dobrymi praktykami będzie się można zapoznać na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej, w artykułach prasowych i mediach społecznościowych. Konkurs pozwoli stworzyć pierwszy katalog dobrych praktyk w turystyce wiejskiej, który przysłuży się podnoszeniu jakości usług i wzbogaceniu oferty w całej branży. Podziel się swoim doświadczeniem i pokaż magię polskiej wsi. Pozyskaj nowych klientów!!!
Zgłoszenia najlepiej dokonać, korzystając z formularza na stronie konkursowej. Wcześniej warto się zapoznać z regulaminem.
To pozwoli na świadomy wybór jednej z 4 kategorii: 1. Wypoczynek u rolnika Oceniane będą gospodarstwa agroturystyczne skategoryzowane w Wiejskiej Bazie Noclegowej, a także te, które nie zostały poddane procedurze kategoryzacji, ale spełniłyby wszystkie jej warunki. 2. Wypoczynek na wsi Kategoria jest przeznaczona dla pozostałych obiektów noclegowych położonych na obszarach wiejskich, które eksponują w swojej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej walory polskiej wsi, w tym bogactwo kulinarne, kulturalne i potencjał mieszkańców. 3. Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej W tej kategorii będzie oceniana oferta uzupełniająca pobyt turystyczny na wsi, w tym działania edukacyjne i kulturalne. Szczególnie doceniona zostanie oferta pakietowa, stanowiąca spójny tematycznie kompleks wielu atrakcji i usług opartych na zasobach polskiej wsi. 4. Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich Szlak kulinarny tworzony przez restauracje, lokale gastronomiczne i wytwórców żywności musi serwować dania oparte na przepisach zaczerpniętych z tradycji kulinarnej regionu. Powinny być one przygotowywane przy użyciu tradycyjnych urządzeń, tj. pieców, wędzarni, suszarni itp.
Zgłoszenia należy przesłać do 3 sierpnia (do godz. 23.59). Dzięki temu, że zgłoszenia można składać online, wystarczy poświęcić niecałą godzinę na wypełnienie formularza i załączenie zdjęć.
|