Badania ankietowe w ewaluacji i tworzeniu strategii projektowanie, prowadzenie i analiza danych
Tytuł szkolenia:
Badania ankietowe w ewaluacji i tworzeniu strategii – projektowanie, prowadzenie i analiza danych.
Termin:
4 lipca 2022 r. godz. 9:00 - 12:00.
Szkolenie skierowane do:
Osób, które nie posiadają profesjonalnego przygotowania do prowadzenia badań ankietowych. Będzie ono szczególnie przydatne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i firm, które chcą pozyskiwać informacje za pomocą ankiet.
Cel szkolenia:
Doskonalenie kompetencji w zakresie prowadzenia badań ankietowych. Uczestnicy dowiedzą się z jakich etapów powinien składać się proces badawczy oraz jak uniknąć błędów na każdym z tym etapów. Zarekomendowane zostaną proste i tanie rozwiązania, które pozwalają na poprawne realizowanie ankiet przez osoby nie będące profesjonalistami w tym zakresie. Omówione zostaną także potencjalne zastosowania informacji gromadzonych za pomocą ankiet, w tym do tworzenia dokumentów strategicznych.
Program szkolenia:
- Po co prowadzić badania ankietowe? Kiedy stosować, a kiedy nie stosować ankiet?
- Badania ankietowe jako proces – kolejne kroki w ich projektowaniu i realizacji.
- Zasady tworzenia pytań ankietowych – jak uniknąć najczęściej spotykanych błędów?
- Dobór próby – kogo badać i jak wiele ankiet gromadzić?
- Docieranie do respondentów – jak to robić by badania ankietowe miały sens?
- Analiza danych – jakie narzędzia stosować by w prosty sposób podsumować wyniki ankiet?
- Prezentowanie wyników ankiet – jak uwzględniać je w raportach i dokumentach strategicznych by nie popełniać błędów?
Prowadzący:
dr Konrad Stępnik i Adam Dąbrowski – socjologowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkowie Zarządu Fundacji Socjometr, która wspiera organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i przedsiębiorców w prowadzeniu badań i analiz społecznych. Specjalizują się w socjologii obszarów wiejskich oraz badaniach społecznych. Moderatorzy warsztatów partycypacyjnych, prowadzący dziesiątek seminariów i szkoleń. Autorzy i realizatorzy licznych projektów badawczych, w tym ewaluacji Lokalnych Strategii Rozwoju.
Cena:
100 zł/osobę
Dla LGD zrzeszonej w regionalnej sieci zarejestrowanej w KRS lub LGD, która wykupiła usługę wsparcia z Polskiej Sieci LGD rabat wynosi 25%.
Cena obejmuje: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, możliwość konsultacji z prowadzącym, certyfikat ukończenia szkolenia.
Zgłoszenia:
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 28 czerwca 2022 r.
Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 41/30 74 938 lub e-mail: m.biesiada@lgd-srws.pl
Szkolenie on-line forma i sposób realizacji:
Spotkanie realizowane będzie w formie on-line. Materiał będzie prezentowanym na żywo przez prowadzącego. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz prezentowane przez niego materiały i dokumenty.
Uczestnicy będą mieli możliwość zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części spotkania w sesji pytań i odpowiedzi.
Platforma Zoom, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
Po zakończeniu rekrutacji otrzymają Państwo na wskazany adres unikalny link do szkolenia on-line.
Korzystanie z naszych szkoleń jest bardzo proste. Przed szkoleniem otrzymają Państwo możliwość testowego połączenie we wskazanym przez nas terminie.
Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały a certyfikat ukończenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem.