Metody partycypacyjnego tworzenia LSR praktyczny poradnik
Tytuł szkolenia:
Metody partycypacyjnego tworzenia LSR – praktyczny poradnik
Termin:
24 czerwca 2022 r. godz. 9:00 - 12:00.
Szkolenie skierowane do:
Przedstawicieli Lokalnych Grup Działania oraz innych organizacji pozarządowych i instytucji wykorzystujących metody partycypacyjne do opracowywania dokumentów strategicznych.
Cel szkolenia:
przekazanie praktycznej wiedzy na temat stosowania metod partycypacyjnych. Omówione zostaną metody, które warto stosować na poszczególnych etapach tworzenia dokumentów strategicznych. Przekazane zostaną wskazówki odnośnie organizacji procesu powstawania strategii, tak by w realny sposób angażować w niego członków społeczności lokalnych. Udzielone zostaną porady dotyczące stosowania wybranych technik partycypacyjnych tak, by robić to skutecznie i efektywnie. Najwięcej uwagi poświęcone zostanie przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów z członkami społeczności lokalnej.
Program szkolenia:
- Omówienie elementów, które czynią proces budowania strategii „partycypacyjnym”.
- Planowanie procesu budowania strategii i angażowanie mieszkańców na jego poszczególnych etapach.
- Wybór metod partycypacyjnych – czym się kierować, skąd czerpać inspiracje?
- Rekomendowane metody partycypacyjne – porady jak w prosty sposób zapewnić realny udział mieszkańców w tworzeniu dokumentu.
- Tworzenie scenariusza warsztatu partycypacyjnego.
- Organizacja i prowadzenie warsztatu – jak zrobić to skutecznie?
- Uwzględnianie wyników warsztatów partycypacyjnych w dokumencie strategicznym.
Prowadzący:
dr Konrad Stępnik – socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Zarządu Fundacji Socjometr, która wspiera organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i przedsiębiorców w prowadzeniu badań i analiz społecznych. Specjalizuje się w socjologii obszarów wiejskich, rolnictwie społecznym, gospodarstwach opiekuńczych oraz jakościowych badaniach społecznych. W latach 2016-2021 pracownik Centrum Doradztwa Rolniczego, w tym w latach 2018-2020 kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Moderator ponad 100 warsztatów partycypacyjnych, prowadzący dziesiątek seminariów i szkoleń. Autor i realizator licznych projektów badawczych, w tym ewaluacji Lokalnych Strategii Rozwoju.
Cena:
100 zł/osobę
Dla LGD zrzeszonej w regionalnej sieci zarejestrowanej w KRS lub LGD, która wykupiła usługę wsparcia z Polskiej Sieci LGD rabat wynosi 25%.
Cena obejmuje: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, możliwość konsultacji z prowadzącym, certyfikat ukończenia szkolenia.
Zgłoszenia:
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 20 czerwca 2022 r.
Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 41/30 74 938 lub e-mail: m.biesiada@lgd-srws.pl
Szkolenie on-line forma i sposób realizacji:
Spotkanie realizowane będzie w formie on-line. Materiał będzie prezentowanym na żywo przez prowadzącego. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz prezentowane przez niego materiały i dokumenty.
Uczestnicy będą mieli możliwość zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części spotkania w sesji pytań i odpowiedzi.
Platforma Zoom, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
Po zakończeniu rekrutacji otrzymają Państwo na wskazany adres unikalny link do szkolenia on-line.
Korzystanie z naszych szkoleń jest bardzo proste. Przed szkoleniem otrzymają Państwo możliwość testowego połączenie we wskazanym przez nas terminie.
Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały a certyfikat ukończenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem.