Rejestr beneficjentów rzeczywistych
Tytuł szkolenia:
Rejestr „Beneficjentów rzeczywistych”.
Termin:
8 listopada 2021 r. godz. 10:00 - 12:30.
Szkolenie skierowane do:
przedstawicieli organizacji pozarządowych w szczególności kadry kierowniczej i pracowników lokalnych grup działania.
Celem szkolenia:
jest przygotowanie organizacji pozarządowych do spełnienia nowych obowiązków nałożonych znowelizowaną Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - zgłaszania beneficjentów rzeczywistych. Nowy obowiązek dotyczy każdej organizacji pozarządowej i wchodzi z dniem 30 października 2021 roku. Choć jest niekłopotliwy, z uwagi na nieintuicyjny charakter terminologii i definicji, wielu organizacjom stwarza problemy interpretacyjne. Na szkoleniu pomożemy zrozumieć nowe obowiązki i przygotowujemy uczestników do ich prawidłowego wypełnienia.
Program szkolenia:
- Wprowadzenie do ustawy i podstawowej terminologii.
- Kiedy organizacja jest tzw. instytucją obowiązaną.
- Beneficjent rzeczywisty - definicja i przykłady.
- Jak ustalić beneficjenta rzeczywistego w swojej organizacji.
- Zgłaszanie beneficjentów rzeczywistych - terminy i forma.
- Kary dla organizacji i beneficjentów rzeczywistych.
Prowadząca:
Katarzyna Sadło. Trenerka, konsultantka i autorka poradników dla organizacji pozarządowych z ponad dwudziestoletnim stażem. Była wieloletnia prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie członkini zarządu Fundacji dla Polski i członkini komisji rewizyjnej Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Szkoli i doradza m.in. z prawnych aspektów funkcjonowania organizacji, fundraisingu, RODO, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz innym kluczowych aspektów prawidłowego funkcjonowania organizacji. Doradczyni Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.
Cena:
200 zł/osobę.
500 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.
100 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.
Cena obejmuje: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, możliwość konsultacji z prowadzącym, certyfikat ukończenia szkolenia.
Zgłoszenia:
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 3 listopada 2021 r.
Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 600141648 lub e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl
Szkolenie on-line forma i sposób realizacji:
Spotkanie realizowane będzie w formie on-line. Materiał będzie prezentowanym na żywo przez prowadzącego. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz prezentowane przez niego materiały i dokumenty.
Uczestnicy będą mieli możliwość zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części spotkania w sesji pytań i odpowiedzi.
Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
Po zakończeniu rekrutacji otrzymają Państwo na wskazany adres unikalny link do szkolenia on-line.
Korzystanie z naszych szkoleń jest bardzo proste. Przed szkoleniem otrzymają Państwo możliwość testowego połączenie we wskazanym przez nas terminie.
Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały a certyfikat ukończenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem.
Instrukcję korzystania z programu Teams podczas szkolenia znajdą Państwo w pliku załączonym do informacji na dole strony.