2009-03-23 09:37:28

Zaproszenie na targi turystyczne

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej przygotowuje się do I Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel, które odbędą się 17-19 kwietnia w Kielcach. Ich organizatorem jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.
Stowarzyszenie wystawi na targach stoisko, na którym będzie prezentować współpracujące z nią gospodarstwa agroturystyczne oraz gminy: Łagów, Nowa Słupia i Pawłów. – Skupimy się na promocji perełki - Świętego Krzyża, który leży na naszym obszarze działania – podkreśla Dyrektor Biura Zarządu Piotr Sadłocha. - Będziemy promować sanktuarium, ale też Jarmark Świętokrzyski i Dymarki.
Stoisko SRWŚ zajmie około 16 metrów kwadratowych powierzchni i będzie przygotowane w formie wiejskiego gospodarstwa agroturystycznego. Wydobyte w nim będą pewne elementy, które wskażą na bliskość Świętego Krzyża. To będzie stoisko przygotowane wspólnie z urzędami gmin oraz z Kołami Gospodyń Wiejskich w Mirocicach i Piotrowie oraz Stowarzyszeniem Agroturystycznym Łysogóry, które będą sprzedawać produkty lokalne, regionalne. Obok Stowarzyszenia zostanie przygotowane stoisko partnerskiej LGD z Irlandii – IRD Duhallow. Z tej okazji przyjedzie do nas Michael Doyle, który już w sierpniu zeszłego roku przebywał u nas.